Pinokyo Resimleri

pinokyo resmi
Pinokyo Resimleri

Dünyaca ünlü çocuk roman kahramanı Pinokyo’nun birbirinden güzel resimlerini sizlerle paylaşacağız.
pinokyo

gepetto pinokyo boyama

Gepetto Usta ile Pinokyo. Gepetto Pinokyo’yu boyuyor..

pinokyo ve peri

Pinokyo ve İyilik Perisi.

pinokyo ve gepetto

Gepetto Usta ile Pinokyo Eğleniyor..

En güzel pinokyo resimlerini sizlerle paylaşmaya çalıştık. Diğer masal kahramanlarının resimlerini vakit buldukça sizlerle paylaşacağız..

pinokyo masal oku

Pinokyo Kimdir?

Pinokyo, İtalyan yazar Carlo Collodi tarafından yazılan “Pinokyo’nun Maceraları” adlı kitapta yer alan kurgusal bir karakterdir. Hikaye, 1881 yılında başlayarak kitap olarak 1883 yılında yayımlanmıştır. Pinokyo, tahtadan yapılmış bir kukladır ve başlangıçta bir marangoz olan Geppetto tarafından yapılır.

Geppetto’nun yaptığı bu ahşap kukla, mucizevi bir şekilde canlanır ve gerçek bir çocuk gibi davranmaya başlar. Pinokyo, masumiyet dolu, meraklı ve bazen sorunlu bir karakterdir. Hikayede, Pinokyo’nun bir dizi macerası anlatılır. Bu maceralar genellikle dürüstlük, sorumluluk alma ve iyilik gibi temalar etrafında şekillenir.

En bilinen özelliği, yalan söylediğinde burnunun uzamasıdır. Pinokyo’nun burnu, yalan söylediğinde fiziksel olarak uzayarak kendini ele verir. Bu özellik, doğruluk ve dürüstlüğün önemini vurgular.

pinokyo masalı

Hikayenin ilerleyen bölümlerinde, Pinokyo gerçek bir çocuğa dönüşmek için çaba sarf eder. Bu yolculukta, bir dizi deneyim yaşar, kötü alışkanlıklarından kurtulmaya çalışır ve Geppetto’yu bulmak için çeşitli maceralara atılır.

Pinokyo’nun hikayesi, masumiyetin kaybı, büyüme ve olgunlaşma gibi temaları işlerken, okuyuculara önemli yaşam dersleri verir. Karakter, yazar Carlo Collodi’nin kaleminde, insan doğasının içsel çatışmalarını ve öğrenme süreçlerini anlatan sembolik bir figür olarak ortaya çıkar.

2 Comments

  1. irem
    çok güzel resimler
    Reply 1 Şubat 2016 at 16:21
  2. yağmur
    çok güzel bir kitap
    Reply 16 Şubat 2016 at 15:21

Leave a comment